wz

Sekce » Informatika

Sekce

Seznámení s počítačem

První seznámení s počítačem a jeho základní ovládání je rozděleno do šesti kroků. Při spouštění aplikací využijeme Malování, WordPad a Kalkulačku. Pomocí ikony na ploše spouštíme například Koš. Tato část je naplánována na měsíce září - říjen.

Poznáváme počítač a jeho využití

Trénujeme ovládání myši, založíme si emailovou adresu pro komunikaci s učitelem, naučíme se ukládat svou práci, vytvořit si adresář, učíme se kreslit, psát, vyhledávat informace, zahrajeme si některé jednoduché hry. Úkoly v této části plníme od konce října do poloviny ledna.

Ovládáme králíčka Petříka

Seznámíme se s jednoduchým programováním, které se používá k sestavení programů řídících jednoduché i složité stroje. Pomocí příkazů sestavíme jednoduché programy k pohybu i činnosti králíčka Petříka. Zadané úkoly plníme od poloviny ledna do února.

Kopírujeme

Učíme se kopírovat text, obrázky a kopírovat mezi jednotlivými aplikacemi. Zadané úkoly této části plníme od února do března.

Výukové programy

Výukové programy a internetové učebnice si spouštíme, používáme a správně ukončujeme. Na začátku dubna si stručně zopakujeme a procvičíme jejich využití.

Problémy s počítačem

Pro seznámení s některými problémy s počítačem využijeme nápovědu a rejstřík, povíme si o nebezpečných klávesách. Důležité je hledání v počítači či pořádek v souborech. Zadané úkoly plníme společně v polovině dubna.

Zásady při práci u počítače

Povíme si o některých zásadách při práci u počítače. Zmíníme se o bezpečnosti, hygieně, ochraně zdraví u počítače. Tyto záležitosti řešíme ve dvojicích ke konci dubna.

Opakování a zhodnocení práce

Přestáváme být začátečníky v práci s počítačem, umíme ho využít při základní práci. Získané poznatky si zopakujeme v sedmi úkolech. Ohlédneme se za tím, co jsme dokázali splnit, připravíme svou složku se všemi splněnými úkoly. Zhodnotíme svou práci, vytiskneme nejzdařilejší úkoly a vystavíme je ve třídě. Připravíme sborník pro rodiče. Úkoly plníme v květnu a červnu.

1

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Hledat