wz

Dopravní výchova

Sekce

Dopravní výchovu organizujeme ve 4. ročníku jako týdenní dopravní kurz v červnu. Dvakrát ročně (září, červen) využíváme výuku na dopravním hřišti. Výstupy pro žáka:

  • upevňuje si zásady správného chování chodce a cyklisty
  • seznamuje se s pravidly silničního provozu pro cyklisty a upevňuje si je
  • prakticky si procvičuje vyjíždění, jízdu u pravého okraje, zastavení, vyhýbání, předjíždění, odbočování a jízdu přes různé křižovatky
  • seznamuje se s povinným vybavením jízdního kola

Metodický postup: příprava

Test pro cyklisty - sestává ze tří pracovních listů: Jízdní kolo (vybavení kola) - 14 otázek, Cyklista - 21 otázek, Vyjíždíme - 17 otázek. V testíkách mohou žáci zodpovídat otázky postupně, nebo si načíst celý test najednou. Vybírají vždy jednu správnou odpověď. Jako vyhodnocení je uvedeno skóre v procentech. Z každého listu počítač náhodně vybere 10 otázek.

Dopravní značky - výklad pro Smart Board - test dopravních značek -

Dopravní značky hlavně pro cyklisty. Čtvrtý pracovní list pro mladé cyklisty s názvem Dopravní značky obsahuje 18 otázek. V pátém pracovním listu Jsem na silnici je zařazeno 26 otázek. Šestý pracovní list s názvem Odbočuji obsahuje 18 otázek. V testících mohou žáci zodpovídat otázky postupně, nebo si načíst celý test najednou. Vybírají vždy jednu správnou odpověď. Jako vyhodnocení je uvedeno skóre v procentech. Z každého listu počítač náhodně vybere 10 otázek.

Jízda na kole - pravidla pro Smart Board - základní pravidla na křižovatkách pro Smart Board - řešení křižovatek (hra) - test (řešení křižovatek) -

Křižovatky pro cyklisty. Sedmý pracovní list pro mladé cyklisty s názvem Pozor křižovatka obsahuje 23 otázek. Do osmého pracovního listu Křižovatky jsme zařadili 38 otázek. Vybíráme vždy jednu správnou odpověď. Jako vyhodnocení je uvedeno skóre v procentech. Z každého listu počítač náhodně vybere 10 otázek.

Právo na silnici pro cyklisty. V devátém pracovním listu se věnujeme správnému chování v silničním provozu. Testík obsahuje 18 otázek. Vybíráme vždy jednu správnou odpověď. Jako vyhodnocení je uvedeno skóre v procentech. Z listu počítač vybere náhodně 10 otázek.

Testy pro mladé cyklisty přináší tři závěrečné testy k ověření znalostí. Každý z testů obsahuje 20 otázek. Vybíráme vždy jednu ze tří možností správných odpovědí. Závěrečné hodnocení je v procentech.


Uživatelé musí být přihlášeni pro psaní komentářů.

Komentáře

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Registrace

Aktuální články

Hledat